fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Канадскиот пејач Мајкл Бубле ја паузира кариерата додека неговиот син не се излечи од канцер

Маркетинг

МК Сцена

Канадскиот пејач Мајкл Бубле ја паузира кариерата додека неговиот син не се излечи од канцер

Канадскиот пејач, Мајкл Бубле, ќе ја паузира својата музичка кариера додека неговиот син не се излечи од канцер.

Цел свет занеме кога канадскиот пејач објави дека неговиот тригодишен син Ноа е болен од рак.

Сега му претстојат четири месеци хемотерапија, а пејачот одлучи целосно да му се посвети на излекувањето на синот, за кој велат дека има 90-отстотни шанси да ја победи болеста.

-Тој нема да пее додека детето не му оздрави. Се затвори  и мислам дека не ги ни проверува социјалните мрежи, но сигурен сум дека ја чувствува љубовта и поддршката која му ја испраќаат милиони луѓе, рече неговиот пријател, канадскиот музичар Дејвид Фостер.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.