fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кејт Винслет: Ќе бидам непријатно изненадена ако Леонардо ди Каприо не земе Оскар

Сцена

Кејт Винслет: Ќе бидам непријатно изненадена ако Леонардо ди Каприо не земе Оскар

Британската глумица Кејт Винслет, и самата номинирана за Оскар, изјави дека ќе биде непријатно изненадена ако нејзиниот партнер од „Титаник“ Леонардо ди Каприо ни овој пат не освои Оскар.

Таа во Лондон изјави дека дури и другите номинирани едноставно знаат дека ова е годината во која Леонардо ди Каприо ќе освои Оскар и тоа пет пати откако беше номиниран за истата награда.

– Навистина би била изненадена ако не добие Оскар, тоа би било неверојатно, вели Винслет.

Нејзиниот партнер од најновиот филм за Стив Џобс, Мајкл Фасбендер, исто така е номиниран за Оскар за најдобра машка улога.

Иако потенцира дека Мајкл е прекрасен глумец, Кејт е убедена дека ова е година на Лео.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.