fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ким Кардашијан, Џенифер Анистон и многу други – погледнете кои од познатите личности денеска слават Божик

Сцена

Ким Кардашијан, Џенифер Анистон и многу други – погледнете кои од познатите личности денеска слават Божик

Многу познати личности од Холивуд денеска го слават Божик.

Погледнете кои познати личности ширум светот прославуваат денеска.

Џенифер Анистон

Холивудската актерка Џенифер Анистон православното христијанство го наследила од нејзиниот татко Џон Анистон, кој исто така се занимава со глума. Тој е роден како Јанис Анастасакис на грчкиот остров Крит.

Том Хенкс

Актерот Том Хенск е роден во католичко семејство, но подоцна преминал во православие. Причината за преоѓањето е неговата втора сопруга Рита Вилсон, актерка која има бугарско-грчки корени.

Ким Кардашијан

Американската старлета по потекло е од Ерменија. Ким Кардашијан минатата година на Твитер на сите им го честита Божик на 7 јануари.

Наоми Кембел

Славниот топ модел Наоми Кембел станала верник на Руската православна црква во текот на врската којашто ја имала со рускиот тајкун Владислав Дороњин.

„Депеш мод“

Пејачот на легендарната група „Депеш мод“, Дејвид Гахан, ја преземал православната вера од својата сопруга Џенифер Скилаз.

Пренесува: Плусинфо

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.