fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонците „одлепија“ по Ана Николиќ и Раста (ВИДЕО)

Маркетинг

МК Сцена

Македонците „одлепија“ по Ана Николиќ и Раста (ВИДЕО)

Популарната балканска пејачка Ана Николиќ и раперот Раста вчера го „запалија“ Скопје, иако дури на 16-ти февруари имаат концерт во Вип Арената Борис Трајковски.

Српските ѕвезди се дружеа со своите фанови во Скопје сити мол, каде што направија голема гужва. Сите сакаа слика, автограм или ЦД од Ана и Раста и затоа настана големо „стампедо“.

Раста и Ана го изведоа нивниот мега хит „Случајно” во еден глас заедно со сите фанови, како и уште неколку песни од последниот албум на Ана, „Лабилна”.

Ако ја земеме предвид вчерашната атмосфера од дружењето со Ана и Раста, на концертот може да очекуваме прав спектакл, за кој Ана посебно се радува:

– „Се воодушевив кога видов како не пречекаа во Македонија. Почувствував посебна емоција и навистина сум пресреќна. Едвај чекам да дојде денот кога ке запеам пред неколку илјади македонци. Оваа вечер долго ќе ја паметам, а ветувам дека на 16. февруари публиката ќе има ноќ која долго ќе ја памети.” – изјави Ана.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.