Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Малата ќеркичка на Роналдо „собра“ 5 милиони „лајкови“ на Инстаграм

Сцена

Малата ќеркичка на Роналдо „собра“ 5 милиони „лајкови“ на Инстаграм

Фудбалерот Кристијано Роналдо кој се најде на првото место на најплатените спортисти на светот му ја покажа на светот својата петмесечна ќерка Ева Марија. 

Фотографијата објавена на Инстаграм на која Роналдо во раце го држи малото девојче доби повеќе од пет милиони лајкови.

Инаку, познатиот фудбалер пред неколку недели стана татко и на своето четврто дете, ќерка по име Алана Мартина.

Најстар е синот Кристијано Роналдо Јуниор (7), а идентитетот на неговата мајка и понатаму е непознат. Роналдо летоска ги доби близнаците Ева Марија и Матео кои му ги роди, исто така, непозната, сурогат мајка во САД.

Кристијано Роналдо е втората најследена личност на Инстаграм со повеќе од 116 милиони пријатели.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.