fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Марко Бошњак победник во втората сезона на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Сцена

Марко Бошњак победник во втората сезона на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Марко Бошњаќ е победникот во втората сезона на „Ѕвездички“.

Во самото суперфинале, во тесна трка со нашата Мартија, публиката со своите гласови, реши победникот на втората сезона на Пинковите ѕвездички биде детето кое со својот глас го воодушеви сите!

Марко не можеше да ги сокрие солзите. Останатите натпреварувачи го прегрнуваа и му ја честитаа победата. Во студиото атмосферата беше прекрасна и сите славеа со Марко и неговото семејство.

Тој ја запеа “Зајди, зајди” а публиката падна во транс, додека жирито остана без текст со солзи во очите.

Во текот на овој натпревар, Марко покажа вонсериски талент, а неретко со своите настапи предизвикуваше солзи кај членовите од стручното жири.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.