fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАРТИН ГАРИКС: „Скопје, одлични бевте – се гледаме повторно!“

СКРИНШОТ / ПОПУЛАРНО.МК

МК Сцена

МАРТИН ГАРИКС: „Скопје, одлични бевте – се гледаме повторно!“

По спектакуларниот настап на „Скопје колинг“, хедлајнерот на овогодинешното издание на фестивалот, Мартин Гарикс, изјави дека е воодушевен од македонската публика.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: Скопје повика, Мартин одговори – Фотогалерија од „Скопје колинг“

– „Леле, Скопје, вчеравечер беше толку многу забавно! Првпат сум тука и беше навистина лудо! Сега сум подготвен за да се видиме повторно“ – напиша на својот инстаграм профил, споделувајќи фотографија од атмосферата на стадионот на АРМ.

Wow Skopje last night was so much fun! first time ever there and IT WAS CRAZYYYY! now ready for 2 shows today ???

A post shared by Martin Garrix (@martingarrix) on

Тој во текот на вечерта објави и повеќе фотографии на својот инстаграм „стори“, а на сличен начин и се збогува со фановите, снимајќи го изгрејсонцето од авион, над Скопје.

Во продолжение погледнете како изгледаше изведбата на неговиот најголем хит „Animals“ вчеравечер на „Скопје колинг“:

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.