Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мартина Иванова од Бугарија, освежување на годинешниот Макфест

МК Сцена

Мартина Иванова од Бугарија, освежување на годинешниот Макфест

Атрактивната бугарска ар-ен-би пејачка Мартина Иванова ќе настапи на годинешниот музички фестивал „Макфест“ во Штип.

Таа ќе ја пее песната „Мамо“, со аранжман на Максим Горанов и музика на Валентин Пензов.

Мартина е позната во Бугарија по нејзиниот фантастичен изглед и вокалните способности. Таа за прв пат ќе учестува на фестивалот, а нејзиниот престој во Македонија е под покровителство на луксузниот ресторан „Луксор“ од Скопје

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.