Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АЛАРМ ФЕСТ 2021: Македонија сака музика со македонски артисти!

МК Сцена

АЛАРМ ФЕСТ 2021: Македонија сака музика со македонски артисти!

Македонија сака, Македонија може и Македонија има музика за тридневен стадионски фестивал! Од 31.07 до 02.08 на стадионот Билјанини Извори во Охрид за прв пат во историјата на независна Македонија големиот национален празник Илинден ќе го прославиме со повеќе од 100 македонски музички артисти.

АЛАРМ фест со цел да ги исполни желбите на сите возрасти и вкусови, за оваа година го направи следниот избор на артисти:

31.07 – Галоски, Слаткаристика, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu и Пајак!

01.08 – Ареа, Суперхикс, Бени и Нон Стоп, ДНК и Ris Flower!

02.08 фестивалот, празнично ќе биде затворен со настап на нашите легенди ЛЕБ и СОЛ!

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба на 07.07 среда преку продажната мрежа на КУПИ КАРТИ ЗА СЕ како и онлајн на www.kupikartizase.com

Еднодневна влезница

  • Партер – 500,оо ден.
  • Трибина – 800,оо ден.
  • ВИП – 1000,оо ден.

Тридневна БЛОК влезница

  • Партер – 1 200,оо ден.
  • Трибина – 2 000,оо ден.
  • ВИП – 2 500,оо ден

НАВИВАЈ ЗА МАКЕДОНСКА МУЗИКА!!!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.