Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СВЕТСКО, А НАШЕ: „МАГЛА“ – нова песна и нова Антониа!

МК Сцена

СВЕТСКО, А НАШЕ: „МАГЛА“ – нова песна и нова Антониа!

СВЕТСКО, А НАШЕ: „МАГЛА“ – нова песна и нова Антониа!

„Магла“ е насловот на најновата песна на Антониа Гиговска, која јавноста има можност денес премиерно да ја преслуша, а е дел од студискиот материјал што треба да биде комплетиран до крајот на годинава. 

Песната, во која Антониа верува и која влегува во уво на прво слушање, е со потписот на Лазар Цветковски, чии се музиката и аранжманот, додека текстот е на Тајзи. Се работи за модерна тема која има потенцијал за кусо време да го носи предзнакот – летен хит. Видеото, пак, во кое Антониа се претставува во едно сосема поинакво светло е работено под режисерската палка на Даниел Јовевски. 

„„Магла“ е дел од албумот „2001“ што ќе содржи 12 нумери, меѓу кои дел веќе пуштени во етерот, но и дел комплетно нови. Задоволна сум од тоа како излезе песната, иако е направена спонтано и буквално во еден здив. А дека е „љубов на прв поглед“ доволно зборува тоа што е отпеана и спакувана од прва. Се надевам дека и публиката ќе го почувствува она што и јас, и навистина можам слободно да кажам дека ова е можеби една од песните на која најмногу ѝ верувам“, вели Антониа. 

Кадрите за видеото, кое изгледа светски, впрочем, каков што е и целиот овој проект, се снимени на бродот „Anchor“ на кеј, а во нив освен Антониа се појавуваат и Симон Антиќ во главната улога, Белисима Лукарова, Христијан Рангелов и Нилија Фоендо, која е од Њујорк и чија туристичка посета на земјава е искористена за да биде дел од спотот. За стајлингот, пак, беше задолжена Викторија Бурсаќ, за шминката Даниел Николовски, додека фотографијата е на Мартин Трајановски. 

„Се потрудивме сè да изгледа на едно повисоко ниво. Ништо не е случајно во спотот – од гардероба која е нарачувана од странство и е од брендовите Pretty Little Thing/Akira/Oh Polly, до учесниците во видеото кои се бирани внимателно… Сакав публиката да види нешто ново од мене, една нова Антониа. Сакав да се прикажам во едно поинакво светло“, вели Гиговска. 

Дали целта е постигната останува последниот суд да го даде публиката. Младата пејачка верува во песната, а ние веруваме во сите вас. Уживајте!  

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.