Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Овој викенд забавата е во Охрид – ќе започне фестивалот на македонската музика „Аларм фест“

МК Сцена

Овој викенд забавата е во Охрид – ќе започне фестивалот на македонската музика „Аларм фест“

Привршуваат подготовките за најголемата прослава на македонската музика во историјата на независна Македонија, а сите показатели покажуваат дека во целата наша држава има огромен интерес.

Од 31.07 – 02.08 македонската јавност ќе можи да ужива заедно со дел од најдобрите македонски музички артисти.

Како што претходно Ве информиравме ова е редоследот на тридневниот фестивал АЛАРМ фест 2021:

31.07 – Ареа, Суперхикс, Бени и Нон Стоп, ДНК, Ris Flower, The Backdoor band и Cut your nipple!

01.08 – Галоски, Ампов, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Слаткаристика, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu, Пајак, Мечкаров!

02.08 – ЛЕБ и СОЛ, Hardfaced, Паркети, Lufthansa, Cruel и Basement Cult!

МАКЕДОНИЈА ИМА/САКА МУЗИКА!!!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.