Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Мојот Крал“ на Ај Кју доби видео приказна

МК Сцена

„Мојот Крал“ на Ај Кју доби видео приказна

Четвртиот по ред сингл од новиот албум на Ај Кју кој ќе се промовира во текот на летото, се вика „Мојот Крал“.

Песната која деновиве ексклузивно се емитуваше на радио станиците, доби и видео запис. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, додека на аранжманот Бојан Трајковски и Дарко Димитров. Песната е снимена во студијата „Music House“ и Димитрови.

Видеото се снимаше во Универзална Сала и дел во студио. Спотот е во реализација на Горила Филмс. Во наредниот период бендот ќе биде активен со настапи низ републиката, започнувајќи од Битола, Прилепски Пивофест и многу други градови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.