fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МТВ ЕВРОПСКИ МУЗИЧКИ НАГРАДИ: Џастин Бибер со три статуетки – Уан Репаблик и Грин Деј со настапи на вечерта (ВИДЕО)

Сцена

МТВ ЕВРОПСКИ МУЗИЧКИ НАГРАДИ: Џастин Бибер со три статуетки – Уан Репаблик и Грин Деј со настапи на вечерта (ВИДЕО)

Спектакл во Ротердам! Канадскиот пејач Џастин Бибер освои најмногу признанија на синоќешното доделување на музичките награди „Ем-ти-ви“ во Ротердам, додека фаворитот Бијонсе остана без ниедна награда.

Бибер доби три награди, од кои една за најдобра песна „Sorry“ и уметник со најголем број фанови. Ексцентричната пејачка Леди Гага освои награда за најдобра уметница и за најдобар сценски изглед. Но, за големо чудо награда пејач на годината оваа година отиде во рацете на Шон Мендез.

Групата „Coldplay“ победи во категоријата за најдобри рок изведувачи, а „Twenty one pilots“ ги понесоа наградите за најдобри изведувачи во живо и најдобра алтернативна група.

MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show MTV EMA's 2016 - Show
<
>
ROTTERDAM, NETHERLANDS - NOVEMBER 06: Singer Shawn Mendes accepts the award for Best Male on stage at the MTV Europe Music Awards 2016 on November 6, 2016 in Rotterdam, Netherlands. (Photo by Ian Gavan/Getty Images for MTV) *** Local Caption *** Shawn Mendes

Бијонсе, која беше номинирана за најдобро видео за песната „Formation“, најдобра пејачка, изведувач со најмногу фанови и најдобар локален изведувач (САД), не доби нути една награда.

Британката Адел исто така си замина со празни раце, иако имаше четири номинации, вклучително и за најдобра песна, за која беше номинирана „Hello“.

Калифорниската група „Грин деј“ ја освои наградата „меѓународна икона“, додека наградата „откритие на годината“ е доделена на младата шведска пејачка Зара Ларсон.

Домаќинка на церемонијата беше пејачката Биби Рекса.

На церемонијата настапуваа, помеѓу останатите, „Викенд“ и Бруно Марс, и бендот „Уан рипаблик“.

Европските награди „Ем-ти-ви“ се предвидени да бидат алтернатива за традиционалните музички награди „Ем-ти-ви“ наменети за широката публика, но и на овогодинашното доделување доминираа музичари од северниот дел на Америка.

Бендот С.А.Р.С. е овогодинашниот добитник на наградата „Ем-ти-ви Бест адриа акт“. Во конкуренцијата за ова престижно „Ем-ти-ви“ признание беа уште „Елементал“, Луце, „Сидарта“ и Тони Зен, а благодарение на најголемиот број гласови од публиката од целиот регион, бендот С.А.Р.С. ја однесе победата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.