fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По целосната распродажба на влезниците најавена и втора изведба на бродвејската „Монти Пајтон Спамалот“

МК Сцена

По целосната распродажба на влезниците најавена и втора изведба на бродвејската „Монти Пајтон Спамалот“

По целосната распродажба на билетите за премиерната изведба на МОНТИ ПАЈТОН СПАМАЛОТ и огромниот интерес на публиката, закажана е и ВТОРА ИЗВЕДБА на најпопуларниот бродвејски мјузикл во Скопје!

Во рамки на ова ексклузивно гостување на Таксират, македонската публика ќе има единствена привилегија два дена да ужива во Пајтоновскиот хумор на спектакуларен начин.

Втората изведба на хит-мјузиклот ќе се одржи на 28-ми ноември во МОБ, ден по веќе распродадената премиерна изведба. Сите оние кои претходно останаа без билет, сега имаат уште една прилика, и тоа што поскоро да го осигураат своето присуство на овој единствен музичко-сценски спектакл! Билетите за втората изведба на СПАМАЛОТ се веќе пуштени во продажба, преку продажната мрежа на МКтикетс и онлајн.

Популарниот мјузикл ексклузивно ќе биде одигран во Скопје, на 27-ми и 28-ми ноември 2016, во реновираната сала на Македонска Опера и Балет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.