Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ме сакаш кога ме немаш“ ново хитовско музичко парче на Лара Иванова

Музика

„Ме сакаш кога ме немаш“ ново хитовско музичко парче на Лара Иванова

Лара Иванова е дефинитивно една од најуспешните млади музички артисти од домашната сцена. Со секој нов музички проект успева да го привлече целото внимание од јавноста и да го држи првото место на листата со најслушани песни. И овојпат не разочара, „Ме сакаш кога ме нема“ е ново хитовско музичко парче со атрактивен видео-запис.

Целиот проект е во чекор со светските музички стандарди. Автори на текстот и на музиката се Лара Иванова и Лазар Цветковски, за снимањето на спотот се погрижи Томислав Живкович. Главната машка улога во спотот ја има Филип Додевски, а со улогите на Миа Ристеска, Анастасија Сиданова, Јована Лалчевска, Тина Димовска, Калина и Александар, спотот доби посебно модерна динамика.

Лара Иванова е препознатлива по тоа што секој нов проект е апсолутно различен од претходниот и токму поради тоа за домашната музичка сцена остава песни со нови трендовски призвуци. „Ме сакаш кога ме немаш“ има певлив и заразен ритам, а текстот е вистинско ремек-дело зад кое се крие силна емоција со љубовен мотив.

„Полудена по тебе“, „Некогаш ќе помине“, „Бела“, „Само сврти се“ се само дел од успешните музички проекти на Лара Иванова, а со „Ме сакаш кога ме нема“ ќе ја дополни својата хит-колекција.

Од првото сценско појавување до сега, Лара бележи само големи успеси и иако е млад артист, нејзиниот глас ги освојува сите генерации. Лара Иванова полека станува македонски музички бренд, кој докажува дека соништата може да станат реалност.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.