Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тејлор Свифт ја објави листата на песни за новиот албум „The Tortured Poets Department“

Музика

Тејлор Свифт ја објави листата на песни за новиот албум „The Tortured Poets Department“

Тејлор Свифт ја откри листата на песни за нејзиниот претстоен албум „The Tortured Poets Department“, кој ќе излезе на 19 април.

Свифт сподели фотографија од она што се чини дека е задната страна на физичкиот запис, со листа на песни на која се појавува раперот Post Malone на песната наречена „Fortnight“ и Florence + the Machine на друга со наслов „Florida!!!“

Свифт доби Греми за најдобар поп вокален албум и албум на годината за „Midnights“, а во нејзиниот говор за првата награда, таа го најави својот нов студиски албум.

„Во ред, ова е моето 13-то Греми, што е мојот среќен број. Не знам дали некогаш сум ви го кажала тоа“, се пошегува Свифт на почетокот на нејзиниот говор. Таа продолжи да им се заблагодари на обожавателите, а за возврат рече дека ќе ги награди „со тоа што ќе ви кажам една тајна што ја чувам од вас во последните две години, а тоа е дека мојот комплетно нов албум излегува на 19-ти април“.

Линкот за претходна нарачка на веб-страницата на Свифт детално го прикажува новиот албум: Ќе има 16 песни, а изданијата на винил, ЦД и касети ќе имаат бонус песна наречена „The Manuscript“.

Погледнете ја листата на песни подолу:

Страна А
Fortnight (feat. Post Malone)
The Tortured Poets Department
My Boy Only Breaks His Favorite Toys
Down Bad

Страна B
So Long, London
But Daddy I Love Him
Fresh Out the Slammer
Florida!!! (feat. Florence + the Machine)

Страна C
Guilty as Sin?
Who’s Afraid of Little Old Me?
I Can Fix Him (No Really I Can)
loml

Страна D
I Can Do It With a Broken Heart
The Smallest Man Who Ever Lived
The Alchemy
Clara Bow
Bonus Track: The Manuscript

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.