Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бијонсе објави нови синглови и го најави претстојниот албум за време на Супербол

Музика

Бијонсе објави нови синглови и го најави претстојниот албум за време на Супербол

За време на Супербол, Бијонсе објави два нови синглови, „Texas Hold ‘Em“ и „16 Carriages“ на Tidal и најави нов албум кој ќе биде објавен на 29 март.

Бијонсе ги објави сингловите на платформата Tidal откако нејзината реклама за Verizon, која се емитуваше за време на Супербол, се чинеше дека ја најавува новата музика.

Во рекламата, Бијонсе беше прикажана како неуспешно се обидува да го сруши интернетот преку серија акробации – филм наречен „Barbey“, холограм наречен Beyonc-AI, претседателска кампања за „Botus“ – пред да објави: „Во ред, тие се подготвени. Пуштете ја новата музика“.

Неколку моменти откако рекламата беше емитувана, Бијонсе објави видео на својата веб страна и социјалните мрежи во кое се наоѓа дел од нова музика со кантри звук. На крајот од видеото се појавува текст кој гласи: „Act II, 3/29“. Изгледа безбедно да се каже дека ова би можело да биде нов албум, бидејќи нејзиниот проект од 2022 година, Renaissance, беше наречен Act I.

Во 2022 година, Бијонсе објави дека нејзиниот албум „Renaissance“ ќе биде првиот од трите албуми. Двата нови синглови, „Texas Hold ‘Em“ и „16 Carriages“, укажуваат на тоа дека „Act II“ ќе биде кантри албум за разлика од денс и хаус музиката што преовладуваше на претходниот албум.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.