fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НА ЕДЕН ДЕН ПРЕД КОНЦЕРТОТ: Нокаут го промовираат новиот сингл „Радувај се со мене“

Промо

НА ЕДЕН ДЕН ПРЕД КОНЦЕРТОТ: Нокаут го промовираат новиот сингл „Радувај се со мене“

Само еден ден пред концертот во арена Борис Трајковски, НОКАУТ промовираат нов сингл, “Радувај се со мене”. Автор на музиката е фронтменот на бендот, Никола Перевски-Пере, текстот е на Владимир Поп-Христов Мио, а аранжманот и продукцијата на Дарко Димитров.

Овој сингл е најава за новиот албум, кој НОКАУТ планираат да го издадат во текот на следната, 2016 година. Воедно е еден вид на покана за концертот кој ќе се одржи на 24 декември во СЦ Борис Трајковски со почеток во 21.00 часот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.