Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Блесна „Аеродром“ – „Новогодишна Бајка“ ги расположи скопјани

Настани

Блесна „Аеродром“ – „Новогодишна Бајка“ ги расположи скопјани

Естетски украсен парк со феноменални светилки и 15 метарска елка, новогодишен базар на кој може да се најдат уникатни производ, вкусна храна, бесплатно вино и греено вино, маскоти од цртаните филмови и многу македонска музика на “Новогодишна Бајка“ во парк „Авионче“ во Аеродром.

„Новогодишна Бајка“ го оплемени паркот “Авионче“ во Општина Аеродром со убаво спакувана новогодишна приказна, која веќе два дена на скопјани им нуди одлична програма и активности за максимално уживање.

Вчеравечер се случуваше вистински делириум на настапите на Кате „Нели ти реков“ и Ѓоко Ѓорчев, Куку Леле и Тони Андреев, повеќе од пола тон вино се наточи благодарение на винаријата Парагон, која по повод новогодишните празници на сите посетители на настанот во сите три дена им обезбеди бесплатно вино од нивниот асортиман а дополнително и бесплатно греено вино со мирудии.

Освен музички репертоар, посетителите настанот „Новогодишна Бајка“ имаат можност да уживаат и во различни производи на базарот, каде што се достапни рачно изработени ракотворби, вина, вкусна храна и други креативни производи.

Дополнително,  за најмладите, има забавни активности со омилените маскоти од цртаните филмови, како и специјален гостин – Дедо Мраз!

Вечерва на програмата ќе може да се слушнат Тамара Волчевска, Таско и Тони Зен, а ќе бидат присутни и Мики и Мини Маус, Paw Patrol, Eлса и Mињони.

Настанот е финансиран од Општина Аеродром преку програма на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Град Скопје, а воедно настанот е дел од богатата културна понуда на Град Скопје како Европска престолнина на културата 2028.

This slideshow requires JavaScript.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.