Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Историски момент: Кралот Чарлс ќе ја отвори Евровизија

Настани

Историски момент: Кралот Чарлс ќе ја отвори Евровизија

Бакингемската палата објави дека кралот Чарлс ќе го отвори музичкото натпреварување „Евровизија“ на 9 мај во Ливерпул. Оваа вест пристигна со големо возбудување кај фановите на музиката и на кралското семејство, а официјалната потврда беше проследена со огромно восхитување.

Кралот Чарлс ќе ја има честа да ги запали светлата на евровизиската сцена, а на музичкиот натпревар ќе го прочита и својот официјален говор. Присуството на кралот Чарлс на оваа голема музичка сцена е историско, и со големо возбудување од публиката.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.