Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

КОНЦЕРТНО ЛЕТО: Цеца најави дури два настапи во Македонија ова лето

Настани

КОНЦЕРТНО ЛЕТО: Цеца најави дури два настапи во Македонија ова лето

КОНЦЕРТНО ЛЕТО: Цеца најави дури два настапи во Македонија ова лето

Традиционално, не може да помине лето без концертите на Цеца во Македонија. Таа на својот фејсбук профил и официјално ги потврди датумите и локациите каде што ќе настапува во нашата земја.

Имено, Светлана Цеца Ражнатовиќ најави два концерта во Македонија, односно таа летово ќе пее  во Охрид и Пробиштип.

Балканската дива ќе ја гледаме во Охрид на 14 август и во Пробиштип на 21 август, за време на Денот на рударите.

-Се радувам на дружењето, напиша Ражнатовиќ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.