fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По Миконос, Бодрум… Headwaters и во Скопје

Маркетинг

Настани

По Миконос, Бодрум… Headwaters и во Скопје

По Миконос, Бодрум… Headwaters и во Скопје

Дуото Headwaters во петок во живо премиерно ќе се претстави пред скопската публика. Електричната гитара и клавијатурата на Headwaters носат сосема ново музичко патување, а со тоа и Intermezzo Music Rituals забавите во склоп на единствениот музички бар во земјава добиваат една сосема нова и поразлична димензија.

По Тулум, Миконос и Бодрум конечно и во Скопје пристига најновиот и најтрендовскиот звук во електронската музика, кој Beatport го наслови како Organic House & Downtempo.

Момците во рамките на најавениот двочасовен сет ветуваат одлична забава, за што впрочем нема ни сомнеж, се разбира, кога ќе се погледне нивното портфолио.

Забавата стартува од 21 часот со локална поддршка на ConsatntinV и ќе трае до 1 по полноќ. Бројот на посетители е ограничен, а настанот ќе биде организиран според протоколите и препораките на Владата и МЗ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.