Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утре на Школка – кино на отворено со Скопје Зоо

Настани

Утре на Школка – кино на отворено со Скопје Зоо

Утре на Школка – кино на отворено со Скопје Зоо

Во понеделник (05.10), со почеток од 18:30 се дружиме во Градски Парк на Школка и уживаме во кино на отворено.

Во соработка со MFC MK, за вас го подготвивме возбудливиот анимиран филм „Тајниот агент Мјау“.

Во оваа авантура главна улога има размазената мачка Марни која живее како принцеза, а нејзината сопственичка Розалинда ја размазува како дете. По наредба на злобниот брат на Розалинда, Марни е оставена во непознат свет, каде запознава нови другари и тука започнува нејзиното патешествие да се врати дома. Филмот е базиран на приказна од браќата Грим.

Настанот ќе се одвива според здравствени протоколи, влезот е бесплатен, а пред Школка ќе бидат поставени столчиња од каде што безбедно ќе може да се следи филмот.

Се гледаме во понеделник на „Тајниот агент Мјау“- кино на отворено во организација на Зоо Скопје.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.