Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва навиваме за Тамара – фановите очекуваат висок пласман! (ВИДЕО)

Настани

Вечерва навиваме за Тамара – фановите очекуваат висок пласман! (ВИДЕО)

Маркетинг

Вечерва навиваме за Тамара – фановите очекуваат висок пласман! (ВИДЕО)

Вечерва во Тел Авив е финалната вечер на овогодинешното издание на изборот за песна на Евровизија , каде нашата Тамара Тодевска ќе ја претставува Северна Македонија.

Пејачката ќе настапи со песната „Proud“ под реден број 8, а настанот почнува во 21 часот.

Според предвидувања на специјализираните портали, фановите на ова шоу предвидуваат незапаметен успех на нашата земја досега.

Британскиот радиодифузер ББС на својот Твитер профил покрај коментарите за сите учесници имаше уникатен за нашата земја и претставничка што многумина охрабрува да се надеваат на незаборавен успех вечерва.

Македонија: Голема Балканска БАЛАДА!, стои во коментарот на познатиот коментатор на Евровизија Грахам Нортон, по настапот на Тамара во втората полуфинална вечер во четвртокот.

Медиумот со ова алудираше дека Македонија вечерва е на добар пат за успех на Евровизија!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.