Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Величествено затворање на 47. Мајски оперски вечери со „Аида“!

Настани

Величествено затворање на 47. Мајски оперски вечери со „Аида“!

Величествено затворање на 47. Мајски оперски вечери со „Аида“!

Величествената АИДА – Џ. Верди на 31.5.2019 во 20.00 ч.

Спојот на традицијата со визуелната иновација, футуристичката виртуелна сценографија ќе ја одведат публиката на патување низ древниот Египет раскажувајќи приказна за љубовта. Продукција на театарот Карло Феличе од Џенова, Италија.

Диригент: Диан Чобанов од Бугарија, диригент со богата Европска кариера.

Во главните улоги ќе настапат русинките Олга Романко како Аида и Ирина Долженко како Амнерис. Во улогата на Радамес ќе настапи првенецот Ѓорѓи Цуцковски додека во улогата на Амонасро ќе настапи Анџело Веча, гостинот од Италија. Улогата на Фараонот ќе ја исполни Александар Стефаноски.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.