Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во продажба влезниците за новата концертна сезона на Филхармонија

Настани

Во продажба влезниците за новата концертна сезона на Филхармонија

Во продажба влезниците за новата концертна сезона на Филхармонија

Од 9 септември, Филхармонија на РСМ ќе ги пушти во продажба влезниците за свеченото отворање на Концертната сезона 2019/2020.

Како и во изминатите години, и годинава Филхармонија нуди промотивна сезонска БЛОК ВЛЕЗНИЦА, во која влегуваат сите концерти кои се дел од програмата во периодот септември 2019 – јуни 2020, вклучувајќи и неколку ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТИ.

Доколку влезниците се купуваат индивидуално, цената за сите концерти изнесува 13.000 денари. Доколку се резервира годишна БЛОК ВЛЕЗНИЦА до 15 септември, обезбедувате промотивен попуст од 30 посто и цената изнесува 9.000 денари. Цената на билетите во редовна продажба, пак, по 15 септември, ќе изнесува 10.000 денари.

Билетарницата на Филхармонија работи секој ден од 10 до 20 часот, како и во сабота од 10 до 14 часот.

Со еден од најдобрите пијанисти денес, врвниот Александар Мелников од Русија, и славниот маестро Антони Вит од Полска зад диригентскиот пулт, на 26 септември во 20 ч., почнува новата концертна сезона на нашата институција, чиј слоган годинава гласи „Моја бесмртна љубов“.

Концертот на отворањето е насловен „Моќта на Заратустра“, а ќе бидат изведени двете грандиозни дела: Концерт за пијано и оркестар бр. 1 од Лудвиг ван Бетовен и „Така зборуваше Заратустра“ од Рихард Штраус.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.