Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Опра Винфри има најскапа вила во Холивуд (ВИДЕО)

Сцена

Опра Винфри има најскапа вила во Холивуд (ВИДЕО)

Меѓу холивудските ѕвезди кои живеат во најскапи вили се Елен Деџенерис и нејзината сопруга Порша де Роси, како и Рајан Сикрест, но престолот и припадна на „кралицата на ток-шоуата“ – Опра Винфри.

Имено, таа живее во палата со вкупна вредност од 85 – 90 милиони долари, која се протега на 23.000 метри квадратни.

Куќата има шест спални соби, 16 бањи, базен, соба за чај, терен за тенис, две домашни кина, подрум со вино и многу други соби за рекреација и опуштање.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.