fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пит и Џоли постигнаа договор за старателство на нивните деца

Сцена

Пит и Џоли постигнаа договор за старателство на нивните деца

Претставници на актерката Анџелина Џоли и на актерот Бред Пит соопштија дека поранешните партнери постигнале договор за старателство на нивните шест деца.

Според договорот адолесцентите остануваат под старателство на Џоли, додека Пит ќе има право на „терапевтски посети” на децата.

Двојката објави дека се разведува во септември поради ненадминливи разлики.

Актерите имаат три посвоени деца и три биолошки, на возраст меѓу 8 и 15 години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.