fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРИЛЕП ПОДГОТВЕН ЗА ПИВОФЕСТ: Македонски и странски ѕвезди ќе ја забавуваат публиката од 14 до 17 јули

МК Сцена

ПРИЛЕП ПОДГОТВЕН ЗА ПИВОФЕСТ: Македонски и странски ѕвезди ќе ја забавуваат публиката од 14 до 17 јули

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули.

И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот. Економскиот бенефит на градот и регионот е голем, ќе има максимална безбедност и прифаќање на сите оние кои во најавените четири дена ќе бидат гости во Прилеп, посочија на денешната прес конференција водителската екипа Марјана и Жаре.

Од здружението на граѓани ЦГИ – Прилеп посочија дека на 20.000 метри квадратни ќе бидат поставени 30-тина штандови, на гостите на располагање им се околу 20.000 паркинг места, хотелските капацитети и приватното сместување се речиси исполнети, а место се бара и во околните градови. За да се обезбеди подобра услуга ќе биде продолжено и работното време на сите трговски и угостителски објекти во градот.

Фестивалот на пивото и оваа година најавува одлична забава со македонското девојче Каролина Гочева, Crossroad Blues Band, познатата ска – панк група од Белград „Самостални референти“, Fly Project, Raphael, Тропико Бенд, Рада Манојловиќ, Хари Мата Хари, Александра Радовиќ, Миле Кузмановски, Bang La Decks, Дејан Петровиќ, Парни Ваљак како и познатата балканска ѕвезда Аца Лукас.

Како и во изминатите години така и оваа, сите кои сакаат авантуристички начин на одмор и добра забава ќе може да кампуваат на Могилата на непобедените, со вкусна џорба и утринско кафе и чај.

Од Македонски Железници најавија дека сите посетители од другите градови кои се до 26 години можат да присуствуваат на Пивофест со бесплатен билет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.