fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцезата Шарлот го изговори првиот збор

Сцена

Принцезата Шарлот го изговори првиот збор

Британската принцеза Шарлот вчера го изговорила првиот збор за време на семејното патување во Канада.

Како што јавија британските медиуми, принцезата го изговорила зборот „пукна“ , додека си играла со балон со нејзиниот постар брат, принцот Џорџ.

Принцот Вилијам и сопругата, војвотката Кејт од Кембриџ, со децата престојуваат во еднонеделна посета низ Канада. Ова е првпат двојката да ги носи нивните две деца, тригодишниот Џорџ и едногодишната Шарлот во официјална посета на некоја земја.

princess-charlotte-and-george1

Но, ова не е првпат за време на престојот на британското кралско семејство во Канада, некое од децата да биде во центарот на медиумските случувања.

Така, во саботата принцот Џорџ се најде на насловните страници на многу медиуми, кога занесен по хеликоптерите го игнорираше канадскиот премиерот Џастин Трудо, кој му пружи рака за да се поздрави со него.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.