Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СЕ РОДИ ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА: Принц Хари и Меган Маркл станаа родители по втор пат

Актуелно

СЕ РОДИ ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА: Принц Хари и Меган Маркл станаа родители по втор пат

СЕ РОДИ ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА: Принц Хари и Меган Маркл станаа родители по втор пат

Принц Хари и неговата сопруга Меган Меркл станаа родители по вторпат- новиот член на семејството е малата Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор.

Славната двојка објави соопштение за пристигнувањето на нивната ќерка, која е родена во петокот во Санта Барбара, Калифорнија. И новороденчето и мајката се чувствуваат добро и веќе се во својот дом.

– „Лили го носи името на нејзината прабаба, нејзиното височество кралицата, чиј семеен прекар е Лилибет“, се вели во соопштението. „Нејзиното средно име, Дајана, е избрано во чест на својата сакана покојна баба, принцезата од Велс“.

Честитки за убавата вест пристигнаа и од кралскиот дворец во Лондон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.