Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Данијела Мартиновиќ викендов со два концерта во Скопје

Промо

Данијела Мартиновиќ викендов со два концерта во Скопје

Данијела Мартиновиќ викендов со два концерта во Скопје

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ по повод денот на виното и љубовта ќе одржи два концерта.

Концертите ќе се одржат во интимниот амбиент на Македонскиот народен театар на 14 и 15 февруари. Данијела Мартиновиќ ќе настапи во Скопје со проектот „Неописливо“ како дел од балканската турнеја и за првпат ќе се претстави пред македонската публика како автор. Ќе ги отпее нејзините најголеми хитови во поинакви аранжмани од вообичаено, но и ќе промовира поезија.

Концертите во организација на Евентум ќе биде искуство за публиката која низ двочасовната програма навистина ќе ја доживее Данијела и нејзината музика на еден нов, различен начин.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.