Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Музички подарок од Бобан Цаневски – преработка на „Љубена“ од Тоше Проески

Промо

Музички подарок од Бобан Цаневски – преработка на „Љубена“ од Тоше Проески

Музички подарок од Бобан Цаневски – преработка на „Љубена“ од Тоше Проески

Пејачот Бобан Цаневски, по повод денот на виното и љубовта, направи преработка на прекрасната балада „Љубена” од Тоше Проески.

Оваа преработка, за која музиката своевремено ја направи маестро Симон Трпчевски, а аранжманот Живоје Глишиќ, е снимена во Д.Р.Д. медија.

Цаневски наскоро најавува и голем музичко проект со неколку звучни имиња од поп и народната сцена.

Во продолжение уживајте во денот со преработката на „Љубена”.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.