fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сашко Митев ја промовираше „Ергенски живот“ (ВИДЕО)

Маркетинг

Промо

Сашко Митев ја промовираше „Ергенски живот“ (ВИДЕО)

Сашко Митев ја промовираше „Ергенски живот“ (ВИДЕО)

На почетокот на 2020 излезе неговата прва песна „Подгорија“ заедно со видео запис, а неодамна беше промовирана и новата песна на Сашко Митев, насловена „Ергенски живот”, за која исто така е направен видео запис.

– „Песната ја посветив за еден убав период од мојот живот, за малдоста, за момите, кафаните, серенадите со гитарите, период од животот што кај секого од нас буди убави спомении ги разнежнува нашите срца. Се надевам дека песната ќе и се допадне на публиката и барем за миг  ќе се пронајде во неа.“ – вели Митев.

Музиката, текстот и аранжманот се на Сашко Митев, а во реализацијата на аудио и видео записот учествуваат, хармоника – Марјан Богоевски, виолина – Кирил Митановски, гитари – Марјан Јованов, тамбура – Златко Димитриоски, ударни Дарко Младеновски. Снимена е во Студио Ситѕ Соунд – Скопје.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.