Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Специјални гости вечерва во Виртуелна кафана Ка кај Марио од Група Мерак

Промо

Специјални гости вечерва во Виртуелна кафана Ка кај Марио од Група Мерак

Специјални гости вечерва во Виртуелна кафана Ка кај Марио од Група Мерак

„Време е сите заедно да си пееме за мерак“ со ваква порака Марио Стојановски од Група Мерак ве поканува денеска, 11-ти април, сабота, во 20 часот во неговата втора по ред Виртуелна кафана Ка на неговиот Фејсбук профил.

„На огромно задоволство со наштимана хармоника, би сакал вечерва да ве поканам во мојата Виртуелна кафана на профилот на  Фејсбук, сите заедно да ги отпееме убавите македонски и балкански песни започнувајќи од 20 часот. Имам изненадувања со специјални гости. Исто така, би сакал да ве замолам да останете во својот дома и да бидеме одговорни кон себе и кон другите, со тоа и да го победиме Ковид-19“ вели Марио Стојановски.

Пред две недели се одржа првата виртуелна кафана а Марио со македонската химна ги поздрави сите кои се во првите борбени редови против Ковид-19. Аплауз за медицинските работници, полицајците, армијата, продавачките во маркетите, ѓубреџиите, 7-та сила -новинарите… и порача сите останати да си #седетедома Следете ги препораките од надлежните и гледајте #виртуелнакафана #замерак : https://www.facebook.com/merakgrupa/videos/143893703685476/ 
Марио е член на шестчлената  група Мерак, кои ги препеаја познатите македонски песни Чудна жена. Една песна, Мајка на Марика, Дојди ми Лено и Бисера.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.