Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Средба на Бобан Милошески и градоначалничката Кариќ во Сараево

Промо

Средба на Бобан Милошески и градоначалничката Кариќ во Сараево

Денеска во Сараево, сопственикот на Авалон Продукција, Бобан Милошески, имаше средба со градоначалничката Бенјамина Кариќ.

На средбата, градоначалничката се заблагодари што Авалон го носи СТИНГ во Сараево и изрази подготвеност од градот и голема желба со сите негови ресурси во иднина, Авалон да работи што е можно повеќе концерти таму.

Од друга страна, Милошески вети дека ќе се обиде во 2023-та година на „Кошево“ да се случи голем стадионски концерт, единствен во регионот.

На крајот од средбата која траеше 45 минути, градоначалничката Кариќ му подари на Милошески монографија за Сараево.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.