Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За малку ќе пеев на погрешна свадба: Миле Кузмановски во Еден на Еден

Промо

За малку ќе пеев на погрешна свадба: Миле Кузмановски во Еден на Еден

За малку ќе пеев на погрешна свадба: Миле Кузмановски во Еден на Еден

Големиот хит „Не кани ме“, настанал за само една ноќ, а целата приказна за оваа песна ќе ја раскаже Миле Кузмановски во Еден на Еден кај Жаре, во недела, на Канал 5 од 18.30.

„Песната ја добив на касета, само со гитара и со „нанана“. Беше готова за една ноќ“, е дел од оваа приказна.

Почетните стихови на евергринот „Не кани ме“, „Те слушам мирисаш пред мене“ го инспирираа Жаре да му смисли интересна игра на фолк-пејачот. Во неа Миле Кузмановски ќе погодува пијалоци и храна по мирис, со врзани очи.

„Кафаната е институција, тоа е една многу специфична работа. На времето, сум имал настапи по 365 дена во годината, цела година од кафана не сум излегол“, е само една од приказните кои ги раскажа Миле.

„Еднаш утнав ресторан, за малку ќе пеев на погрешна свадба“, е уште една добра приказна на пејачот со голем багаж.

Со неговите колеги Мирослав Илиќ и Наум Петрески, тој ќе одржи концерт на 15 февруари во А1 Арената, па затоа Жаре го предизивика Миле да испее една песна од Наум, со помош на „Маестро бенд“. И не само тоа, Миле со Гуру Харе бенд се покажа како одличен рокер.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.