fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се самоуби познатиот готвач Ентони Бордејн

Сцена

Се самоуби познатиот готвач Ентони Бордејн

Ентони Бордејн, светски познат ТВ готвач и писател, изврши самоубиство на 61-годишна возраст. Неговата матична телевизиска куќа Си-Ен-Ен ги потврди наводите.

– Со огромна тага ја потврдуваме смртта на нашиот колега и пријател, Ентони Бордејн. Неговата страст за авантури, нови пријателства, убава храна и пијалаци и неверојатните приказни од целиот свет, го направија извонреден раскажувач. Неговиот талент никогаш не престануваше да не одушевува. Ќе ни недостасува. Нашите мисли во овој тежок момент се со семејството и со неговите најблиски, соопшти Си-Ен-Ен.

Бурдејн деновиве во Франција ја снимал својата последна епизода од емисијата „Непознати краишта“ која се емитуваше на американската телевизија.

Неговиот близок пријател и соработник, францускиот готвач Ерик Рипер го пронашол Бордејн мртов денеска, во неговата хотелска соба.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.