Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шокантна промена во шоуто „Звездите на Гранд“: Карлеуша ја заменија со нејзината најголема ривалка

Сцена

Шокантна промена во шоуто „Звездите на Гранд“: Карлеуша ја заменија со нејзината најголема ривалка

Новата сезона од „Звездите на Гранд“ започнува на 18. септември, а учесниците и гледачите на самиот почеток ги очекува една изненадувачка промена – нов член на жирите ќе биде балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Најинтересно е тоа што таа ќе го заземе местото на нејзината долгогодишна лута ривалка Јелена Карлеуша.

-Многу сме и благодарни сме на досегашната членка на жирито Јелена Карлеуша за долгогодишната соработка на овој проект и се што направи за учесниците, а продукцијата „Гранд“ останува куќата во која Јелена секогаш е добредојдена – се наведува во соопштението од „Звездите на Гранд“

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Карлеуша на својот Инстаграм изјави дека се разделила со продукцијата „Гранд“ на мирен начин и дека главната причина за раскинување на договорот е новиот албум што наскоро ќе излезе.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Драги мои, одлучив дека е време да се повлечам од „Ѕвездите на Гранд“пред новиот албум, и соодветно, по моја иницијатива, на 28 јуни оваа година, ја известив „Гранд“ продукција и го раскинав постојниот договор. Oваа одлука jа донесов како би можела максимално да се посветам на издавањето и промоцијата на новиот албум што доаѓа. Оттогаш до денес, имаше обиди да се најдат начини и услови за продолжување на снимањето, но не успеавме да се договориме. Кои се новите членови и како ќе изгледа конкуренцијата во иднина, не се прашања за мене. Им посакувам среќа –  напишала Јелена во отворено писмо.

Продуцентското жири и понатаму ќе биде составено од Саша Поповиќ како претседател, Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили, додека стручно жири за оваа сезона ќе бидат Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Вики Миjковиќ, Драган Стојковиќ Босанац, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Ѓорѓе Давид.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.