Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел, Роби Вилијамс, Дуа Липа: Англиските познати личности „полудеа“ по пласирањето на Англија во финалето на ЕУРО 2020

Шоубиз

Адел, Роби Вилијамс, Дуа Липа: Англиските познати личности „полудеа“ по пласирањето на Англија во финалето на ЕУРО 2020

Адел, Роби Вилијамс, Дуа Липа: Англиските познати личности „полудеа“ по пласирањето на Англија во финалето на ЕУРО 2020

Англиската фудбалска репрезентација со победата над Данска од 2:1 се пласираше во финалето на Европското првенство.

Познатата пејачка Адел беше една од многуте познати личности кои го прославија успехот кој го направи репрезентацијата на стадионот Вембли.

Својата радост ја споделија и музичките ѕвезди Роби Вилијамс, Ед Ширан, Дуа Липа, Рита Ора, Оли Марс.

Голот на Хари Кејн во продолжението, кој ја одведе Англија во историското финале, бурно го прославија и познатите телевизиски лица Џејмс Корден и Пирс Морган кои се наоѓаа на трибините на Вембли.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.