Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел, Роби Вилијамс, Дуа Липа: Англиските познати личности „полудеа“ по пласирањето на Англија во финалето на ЕУРО 2020

Шоубиз

Адел, Роби Вилијамс, Дуа Липа: Англиските познати личности „полудеа“ по пласирањето на Англија во финалето на ЕУРО 2020

Адел, Роби Вилијамс, Дуа Липа: Англиските познати личности „полудеа“ по пласирањето на Англија во финалето на ЕУРО 2020

Англиската фудбалска репрезентација со победата над Данска од 2:1 се пласираше во финалето на Европското првенство.

Познатата пејачка Адел беше една од многуте познати личности кои го прославија успехот кој го направи репрезентацијата на стадионот Вембли.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Својата радост ја споделија и музичките ѕвезди Роби Вилијамс, Ед Ширан, Дуа Липа, Рита Ора, Оли Марс.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Голот на Хари Кејн во продолжението, кој ја одведе Англија во историското финале, бурно го прославија и познатите телевизиски лица Џејмс Корден и Пирс Морган кои се наоѓаа на трибините на Вембли.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.