Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Актерот ја изненади мајка си со скап подарок, а нејзината искрена реакција сите ги разнежи (ВИДЕО)

Шоубиз

Актерот ја изненади мајка си со скап подарок, а нејзината искрена реакција сите ги разнежи (ВИДЕО)

Актерот ја изненади мајка си со скап подарок, а нејзината искрена реакција сите ги разнежи (ВИДЕО)

Актерот Двејн Џонсон заедно со своите ќерки за Божиќ ја изненадил мајка си Ата со скапоцен подарок – нов автомобил, па на социјалните мрежи го споделил емотивниот момент.

На видеото, актерот, мајка му, како и двете помали ќерки стојат пред автомобилот. Најпрво 49-годишниот актер ѝ ги покрива очите на неговата 73-годишна мајка, а кога ѝ покажува подарокот нејзината радост е повеќе од очигледна.

-На почетокот беше во шок. Се расплака, а кога во автомобилот ѝ се придружија нејзините внуки, ја преплави неизмерна радост – напиша популарниот актер.

-Многу сум благодарен што можам да правам вакви работи за мајка ми, која имаше тежок живот. Ништо од ова не земам здраво за готово, а исто и таа. Среќен Божиќ мамо, уживај во новото возило – стои во описот на видеото и фотографиите кои ги објави Двејн.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.