Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Не се откажува од идејата повторно да ја освои: Канје купи куќа спроти Ким

Шоубиз

Не се откажува од идејата повторно да ја освои: Канје купи куќа спроти Ким

Не се откажува од идејата повторно да ја освои: Канје купи куќа спроти Ким

Раперот Канје Вест купил вила спроти куќата во сопственост на неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан.

Канје платил 4,5 милиони долари за куќата.

Вилата се наоѓа во луксузна населба во Лос Анџелес во која живеат само познати личности, се простира на 3.000 квадратни метри и има пет спални соби и три бањи.

Како што пишува Dailymail, Канје ја платил куќата речиси половина милион повеќе од цената за која е продадена, се со цел да биде што поблиску до поранешната сопруга, која очигледно не може да ја преболи.

Според изборот близок до раперот, ова е уште еден во низата негови обиди да ја врати Ким, иако досега неколку пати се обидел, но безуспешно.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.