Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Амбер Херд: Луѓето ми се закануваат и ме исмеваат

Шоубиз

Амбер Херд: Луѓето ми се закануваат и ме исмеваат

Амбер Херд во четвртокот во солзи сведочеше за смртните закани и малтретирањето што вели дека ги добила за време на судењето во кое е тужена за клевета вредна 50 милиони долари од нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп.

-Секој ден ме малтретираат, ме понижуваат, ми се закануваат. Дури и самото влегување во судницата, седењето овде пред светот, изнесувајќи ги најлошите делови од мојот живот, работите низ кои поминав, ме понижи. Луѓето сакаат да ме убијат и тоа ми го кажуваат секој ден – рече таа и додаде:

-Луѓето сакаат да го стават моето бебе во микробранова печка и тоа ми го кажуваат.

Таа рече дека морала да ја „доживее траумата“ со која се соочувала секојдневно благодарение на судењето.

-Рацете ми се тресат. Се будам со врескање. Морам да живеам со траумата и штетата што ми е направена – рече таа, додавајќи дека нејзините романтични партнери и пријатели мора да се придржуваат до многу правила за да нема напади на паника.

-Редовно добивам стотици смртни закани, ако не и секој ден. Илјадници од почетокот на судењето. Луѓето се потсмеваат со моето сведочење за нападот. Се надевам дека никој нема да мора да помине низ такво нешто. Само сакам Џони да ме остави на мир – рече 36-годишната актерка Амбер Херд.

Задржувајќи ги солзите, Херд рече дека соочувањето со судењето било „ужасно, болно и понижувачко за секое човечко суштество“.

Актерката тврдела дека Деп започнал кампања за дискредитација на нејзината сметка на интернет, на што се спротивставил неговиот адвокат.

-Јас не сум светец. Ниту пак се обидувам да се претставам така, како што сите знаете. Но, себично најдов олеснување во тоа што можам да го искористам она што го поминав за да застанам во одбрана на другите –  рече таа пред да додаде:

-Не би му ја посакувала оваа ситуација на мојот најголем непријател. Како што стојам овде денес, не можам да имам кариера или да имам луѓе да се дружат со мене поради заканите и нападите што треба да ги издржат.

За време на судењето, Деп непоколебливо негираше дека некогаш ја злоставувал Херд. Наместо тоа, неговиот тим се обидуваше да го прикаже Херд како физички агресивна страна во бракот за време на судењето.

Се очекува завршните зборови да се одржат на денес, петок (27 мај), а пресудата најверојатно ќе биде донесена по Денот на сеќавањето, кој во САД се слави на 30 мај.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.