Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Аријана Гранде официјално се разведе од Далтон Гомез

Шоубиз

Аријана Гранде официјално се разведе од Далтон Гомез

Аријана Гранде и Далтон Гомез официјално се разведени.

Пресудата на Врховниот суд во Лос Анџелес со која се прекинува нивниот брак од речиси три години, стана официјална денес, шест месеци откако 30-годишната поп-ѕвезда поднесе барање за развод од 28-годишниот агент за недвижнини.

Двајцата се разделија пред повеќе од една година, според судските документи. Тие имале предбрачен договор, немаат деца и немаа значителни правни спорови во разделбата, што им овозможи брзо и чисто движење низ судскиот систем.

Условите за нивниот развод беа договорени во октомври, тие требаше само да ги чекаат потребните шест месеци пред да стапи на сила наредбата на судијата.

Според договорот, Гранде ќе исплати еднократна исплата од 1.250.000 долари на Гомез без идна алиментација, ќе му даде половина од приходите од продажбата на нивниот дом во Лос Анџелес и ќе плати околу  25.000 долари за хонорарите на неговите адвокати.

Како и огромното мнозинство на разводи во Калифорнија, во барањето Гранде ги наведе непомирливите разлики како причина за разделбата.

Двојката започна да се забавува во јануари 2020 година, а заедно беа во карантин за време на пандемијата. Тие се појавија заедно во спотот за хуманитарниот сингл на Џастин Бибер „Stuck With U“ во мај истата година, а својата свршувачка ја објавија во декември.

Гранде и Гомез се венчаа на мала приватна церемонија во нејзиниот дом во Монтесито, Калифорнија, на 15 мај 2021 година.

Гранде, пејачката и актерка родена во Флорида, на 8 март го издаде својот седми студиски албум „eternal sunshine“. Таа исто така ќе ја игра добрата вештерка Глинда во дводелната филмска адаптација на сценскиот мјузикл „Wicked“, закажана за објавување во ноември оваа година.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.