Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кејт Мидлтон за прв пат се појави во јавноста – ексклузивна снимка на британски весник

Шоубиз

Кејт Мидлтон за прв пат се појави во јавноста – ексклузивна снимка на британски весник

Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг принцот Вилијам, наводно, првпат биле видени надвор од Виндзор откако принцезата неодамна беше оперирана и кога и се губи секоја трага.

Принцезата Кејт беше видена во јавноста само една недела по контроверзноста околу дигиталната манипулација на фотографијата објавена на социјалните мрежи од Кенсингтонската палата. Принцезата од Велс беше снимена во ново видео со принцот Вилијам за време на посета на локалната фарма викендов во Виндзор, Англија.

Видеото, објавено од британскиот весник „The Sun“ и американскиот „TMZ“ во понеделникот вечерта, е првото видео што јавноста го виде откако Кејт беше хоспитализирана во средината на јануари поради она што Кенсингтонската палата го опиша во тоа време; планирана абдоминална операција.

Британскиот весник „The Sun“ објави дека Кејт била видена во текот на викендот како изгледа „среќна, опуштена и здрава“ додека го поминувала секојдневниот живот во Виндзор, каде што таа и Вилијам живеат со нивните три деца; Принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот. Освен што заедно посетиле локална фарма, Кејт и Вилијам наводно ги гледале нивните три деца како спортуваат, пишува The Sun.

Лице кое ја видело кралската двојка изјави за медиумот:

– По сите гласини што кружеа, бев зачуден кога ги видов таму. Кејт беше во шопинг со Вилијам и тие изгледаа среќни и таа изгледаше добро.

Новиот развој на случувањата доаѓа во време на бранот бизарни инциденти околу членовите на кралското семејство. На социјалните мрежи изобилуваат теории на заговор за нејзината локација и причината за долгото отсуство.

Од јануари, продолженото отсуство на Кејт од јавните должности предизвика гласини за нејзиното здравје и нејзиниот брак со Вилијам. Овие гласини само се интензивираа откако глобалните новински агенции подоцна повлекоа фотографија што Вилијам и Кејт ја споделија на социјалните мрежи за „Денот на мајката“ во Обединетото Кралство во врска со, како што велат главните медиуми, загриженоста за „дигитална манипулација“.

Кејт подоцна објави изјава на социјалните мрежи во која се извини за „забуната“ што ја предизвикала фотографијата.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.