Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Барак Обама планираше гала прослава за 60-тиот роденден со 400 поканети, но е принуден да прави промени

Шоубиз

Барак Обама планираше гала прослава за 60-тиот роденден со 400 поканети, но е принуден да прави промени

Барак Обама планираше гала прослава за 60-тиот роденден со 400 поканети, но е принуден да прави промени

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, одлучи да направи гала забава за неговиот 60 -ти роденден, но поради коронавирусот беше принуден да ги промени плановите.

Како што пренесува Си -Ен -Ен, на забавата се очекувало да дојдат 475 гости, но неговата портпаролка изјавила дека тој драстично го намалил списокот на гости што ги планираше за денешниот 60 -ти роденден, поради страв од делта сојот.

Роденденската забава за поранешниот претседател првично требаше да се одржи во вила во Марта Винјардс (Масачусетс) на отворено и во согласност со препораките, а за гостите беше предвидено тестирање на Ковид-19, соопштил извор за Си -Ен -Ен.

На настанот требаше да присуствуваат повеќе од 400 гости, меѓу кои познати личности и поранешни соработници. Но, сега, забавата е сведена само на најблиското семејство и блиските пријатели.

На листата на поканети гости се наоѓаа Опра Винфри, која е близок пријател на семејството на поранешниот претседател на САД, како и холивудскиот глумец Џорџ Клуни и режисерот Стивен Спилберг.

Оваа забава наиде на критики од јавноста и медиумите кои истакнуваат дека Обама треба да ја откаже забавата со оглед на тоа дека моментално повторно се качуваат бројките на заболени од коронавирусот.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.