Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Касандра Петерсон раскажа за животот како сосетка на Бред Пит

Шоубиз

Касандра Петерсон раскажа за животот како сосетка на Бред Пит

Актерката Касандра Петерсон, најпозната по улогата на Елвира, откри дека некогаш била сосетка на Бред Пит. Во интервјуто за People, таа откри дека Пит го купил својот имот во Калифорнија во 1994 година од Петерсон.

Пит бил многу љубезен кон претходниот сосед, кој живеел бесплатно во куќата до својата смрт. Петерсон го опиша Пит како убав и пристоен човек, кој бил многу пријателски настроен кон неа.

Инаку, Пит неодамна го продаде својот имот и заработи 39 милиони долари, откако го реконструираше речиси 30 години.  Неговиот поранешен имот во Калифорнија, на кој легендарниот Џими Хендрикс го напишал хитот “May This Be Love”, бил изграден од нафтен барон во 1910 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.