Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Георгина го изненади Роналдо со луксузен подарок за роденден

Шоубиз

Георгина го изненади Роналдо со луксузен подарок за роденден

Георгина го изненади Роналдо со луксузен подарок за роденден

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Кристијано Роналдо на 5 февруари го прослави својот 37-годишен подарок, а неговата вереничка Георгина Родригез му подготвила одлично изненадување.

Таа добро го познава својот маж и многу добро знае што најмногу сака Кристијано Роналдо. Имено, како што беше откриено во нејзината реалити серија на Нетфликс, нејзиниот вереник лудува по скапи автомобили, а во својата гаража има колекција вредна повеќе од 18 милиони фунти.

Убавицата одлучила да купи уште една луксузна играчка за својот сакан на неговиот 37-ми роденден за да ја додаде во нејзината колекција и му купила Cadillac Escalade со осум седишта, модел чија почетна цена е 150.000 фунти.

Таа на Инстаграм сподели видео од роденденското изненадување, а заедно со објавата, таа му посвети и нежна роденденска честитка.

– Среќен 37-ми роденден на љубовта на мојот живот. Те сакам бескрајно. Ти си најдобриот татко и најдобриот партнер со кого Бог можеше да ме спои. Ти си борец и ги заслужуваш сите убави нешта што ти се случуваат. Ти си совршенство и инспирација – напиша таа покрај видеото.

Таа за својат сакан подготвила и роденденска торта во форма на неговите иницијали и бројот седум, а Роналдо ја покажа на својот Инстаграм. Сепак, под знак прашалник е дали фудбалерот ја изел тортата бидејќи е познат по својата исклучително строга диета, а и самата Георгина во една прилика изјавила дека понекогаш едвај чека да си замине за таа и децата да јадат на мир.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.