Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Холивудскиот актер Алек Болдвин ослободен од обвинувањата поврзани со смртта на директорката на фотографија

Шоубиз

Холивудскиот актер Алек Болдвин ослободен од обвинувањата поврзани со смртта на директорката на фотографија

Отфрлени се обвиненијата против Алек Болдвин поврзани со смртта на директорката на фотографија, Халина Хачинс, која беше застрелена и убиена на снимањето на вестернот „Rust“ во Ново Мексико во октомври 2021 година.

Неговите адвокати, Лук Никас и Алекс Спиро, соопштија дека се задоволни од одлуката и го поддржуваат отворањето на соодветна истрага за фактите и околностите на оваа трагична несреќа.

Портпаролите на окружната обвинителка на Ново Мексико одбија да коментираат на оваа одлука. Несреќата предизвика шок во Холивуд и резултираше со јавен повик за целосна забрана на вистинско оружје на снимањето. Филмските експерти тврдат дека строгите безбедносни правила постоеле и порано, но дека тие често се игнорираат.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.