fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џ. К. Роулинг потврди дека работи на два нови романи

Маркетинг

Шоубиз

Џ. К. Роулинг потврди дека работи на два нови романи

Авторката на популарниот серијал книги за малиот волшебник Хари Потер, Ј.К. Роулинг, на својот налог на твитер објави дека во моментов работи на два нови романи.

Роулинг нагласи дека едниот роман ќе биде објавен под нејзино име, а вториот под псевдонимот Роберт Галбрајт.

На прашањето на еден нејзин обожавател кога ќе излезе новиот роман, Роулинг кусо одговори, „Работам на него (буквално)“.

Таа информира дека почнува со пишување секое утро во 6 часот, но нагласи дека не е сигурна која од двете книги ќе биде прва објавена.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.